Kullanım Şartları

Yemek Tarifi Seç (www.yemektarifisec.com) sisteme üye olan kullanıcılar tarafından oluşturulan, kullanıcıların kendilerine ait yemek tariflerinin, ziyaretçiler ve diğer kullanıcılarla paylaşılmasına imkan sağlayan bir sistemdir.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz esnada ve/veya sitemize üye olurken sizden talep edilen kişisel bilgilerden hangilerinin ne koşullarda kullanılabileceğini öğrenmek için lütfen Gizlilik Sözleşmesini okuyun.

Bu kapsamda siteye üye olduktan sonra kullanıcılara sunulan imkan, hizmet ve ayrıcalıklardan aşağıda yer alan kullanım koşulları çerçevesinde faydalanabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken hususlar, sahip olduğunuz hak ve yükümlülükler aşağıda yer almaktadır.

Sitenin kullanım koşulları site yönetimi tarafından önceden bildirim yapılmaksızın değiştirilebilir. Bu nedenle bu sayfayı sık sık incelemenizde fayda vardır.

1. TELİF HAKLARI VE ALINTI SINIRI

1.1. Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

1.2. Tüm mali hakları Yemek Tarifi Seç’e ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınız dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

1.3. Yemek Tarifi Seç’de yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya diğer içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

1.4. Yemek Tarifi Seç’de yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının içeriği sunan kişiye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde Yemek Tarifi Seç’in uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.

2. BAĞLANTILAR

Yemek Tarifi Seç’in içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Site bu bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, bunların virüs vs. zararlı bir öge içermediği, doğru ve hukuka uygun olduğu gibi fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, içeriğine ilişkin olarak hiçbir garanti vermemektedir.

3. SORUMLULUKLAR

3.1. Yemek Tarifi Seç’de yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik Yemek Tarifi Seç tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından kaldırılabilir.

3.2. Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi veya Yemek Tarifi Seç’in gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir. Yemek Tarifi Seç’in ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

3.3. Site üzerinden diğer kullanıcılar veya diğer kişilerle yorum, e-posta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeler siteyi bağlamamaktadır.

3.4. Yemek Tarifi Seç’in, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır.

3.5. Yemek Tarifi Seç’in kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden Yemek Tarifi Seç sorumlu tutulamaz.

3.6. Ziyaretçi, diğer ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.

3.7. Sitemizin virüs ve diğer zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılmaktadır. Yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.

4. HAKSIZ REKABET VE MARKA HUKUKU

4.1. Yemek Tarifi Seç, ilgili mevzuat gereğince korunmaktadır. Yemek Tarifi Seç’in marka haklarının tarafınızdan ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

4.2. Yemek Tarifi Seç, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik söz konusu ise veya Yemek Tarifi Seç ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında info@yemektarifisec.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

4.3. Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak info@yemektarifisec.com adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

5. KİŞİSEL BİLGİLERİN SİLİNMESİ

5.1 Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında, uygulamamızda veya web sitemizde kullanılan tüm kişisel verilerinizi (E-posta adresi, kullanıcı adı, uygulama içi satın alma vb.) silme hakkına sahipsiniz. Bunu yapmaya karar verdiğinizde, kullanıcı hesabınızın geri yükleme olasılığı olmadan silineceğini unutmayın. Kişisel verilerinizi silmek için lütfen info@yemektarifisec.com adresine uygulamada kullandığınız e-posta adresi üzerinden “Kişisel Verilerimin Silinmesi” başlıklı bir e-posta göndererek talebinizi iletin.

Bu belge son olarak 13.10.2023 tarihinde güncellenmiştir.

Başa dön tuşu